بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 13 مهر 1398 در ساعت 11 : 26 دقیقه | نظرات کاربران ( 1 )

لباس و راحتی لباس

لباس بخش جدایی ناپذیر از زندگی انسان است. لباس محافظت در برابر سرما یا گرما برای حفظ راحتی حرارتی بدن در تمام فعالیت های انسانی کامل است. راحتی را می توان به عنوان یک حالت دلپذیر از هماهنگی روانی، فیزیولوژیکی و فیزیکی بین انسان و محیط تعریف کرد.

راحتی لباس یا احساس هوشیاری / گرما یکی از پارامترهای مهم لباس ورزشی است. راحتی در پارچه با سه عامل اصلی، یعنی ترمو فیزیولوژیکی، حساس و فیزیولوژیکی مرتبط است.

مدل-مناسب-برای-لباس-ورزشی

 

مدیریت رطوبت


مدیریت رطوبت جنبه مهمی از هر پارچه ای است که برای لباس استفاده می شود، که میزان راحتی آن پارچه را تعیین می کند.
خواص مدیریت رطوبت پارچه برای راحتی مصرف کنندگان، مخصوصا در ورزش برای فعالیت بدنی متوسط تا شدید حیاتی است. انواع مختلف لمس، رطوبت و تداخل حرارتی بین مواد لباس و پوست انسان تعیین سطح راحتی یک فرد در شرایط محیطی خاص است، در حالی که در سطح مشخصی از فعالیت می باشد.
تحقیقات قابل توجهی بر ساختار ایده آل برای محصولات لباس ورزشی انجام شده است. با این حال، ورزش های مختلف نیاز به ساخت و ساز متفاوت از پوشاک است، هر چند برخی از ساختارها معمولا استفاده می شود. سازه های لایه ای شایع ترین سازه های این دسته هستند. عملکرد سازه های لایه ای در تنظیم ترمو فیزیولوژیکی بهتر از ساختار پارچه تک لایه است.

مدل-برای-لباس-ورزشی


طراحی پارچه


لایه بندی پارچه هایی که به عنوان پوشاک استفاده می شود اثر عمده ای بر خواص مانند هدایت حرارتی، نفوذپذیری هوا و انتقال بخار رطوبت دارد.
یک ساخت و ساز ساده دو طرفه ترجیح داده می شود، که در آن چهره داخلی از فیبر مصنوعی ساخته شده است، که در این صورت: پلی استر چهره داخلی می شود و عمل مویرگی خوب دارد؛ چهره بیرونی از یک فیبر هیدروفیل مانند ویسکوز / مودال / پنبه ساخته شده که رطوبت منتقل شده را جذب می کند و اجازه می دهد تا آن را تبخیر کند.
تحقیق و توسعه به منظور توسعه یک پارچه دو لایه بافتنی انجام شده است که به سطح بالایی از راحتی لباس ورزشی زنانه و مردانه برای ورزش های فعال می انجامد.

مدل-مناسب-لباس-ورزشی


در این راستا خواص مدیریت رطوبت چندین سازه دو لایه ساخته شده از ویسکوز پلی پروپیلن، مودال پلی پروپیلن، ویسکوز میکروفیبری پلی استر، مودال میکروفیببر پلیستر، ویسکوز پلی استر، مودال پلی استر و بامبو پلی استر مورد بررسی قرار گرفت.
از این تحقیق می توان نتیجه گرفت که پارچه های دو طرفه (پلیستر / ویسکوز یا پلیستر / مودال) به علت ویژگی های رطوبت خوب آن برای ست لباس ورزشی زنانه و مردانه ترجیح داده می شود زیرا آنها به سرعت پوست را پاک سازی می کنند و پوست را خشک می کند.
پلی استر میکرو فیبر (لایه داخلی) و مدال (لایه بیرونی) دو لایه پارچه های نساجی با توجه به زمان مناسب تر خیساندن، شعاع خیساندن بالا، میزان جذب خوب و سرعت پخش خوب عرق، بهتر از رطوبت است و راحتی و فعال بودن بهتری برای لباس ورزشی دارد. آنها در مقایسه با ساختارهای پنبه پلی استر نیز خنک تر هستند.

لباس-ورزشی


فیبر مودال Birla


Modal فیبر نسل دوم در فیبرهای سلولز بازسازی شده است. Modal به عنوان تعریف شده توسط اداره بین المللی استاندارد سازی الیاف مصنوعی (BISFA) سبک ژن فیبر ویسکوز است که دارای Modulus Wet Modulus (HWM) می باشد و دارای حداقل استحکام در مرحله خیس در 5٪ انقباض است.
خواص فیزیکی برتر Birla Modal باعث می شود که پارچه ها با ظاهر و احساس پایدار، طولانی تر شوند. این فیبر بسیار مناسب برای ترکیب با دیگر الیاف مناسب است.

برای تهیه لباس ورزشی میتوان از راه مطمئن خرید اینترنتی لباس ورزشی ارزان که قیمت مناسبی دارد، استفاده نمود.

مدل-لباس-ورزشی

برای خريد عمده و اطلاع از قيمت ها با شماره های زير تماس حاصل نماييد:
آراد اسپرت
راه های ارتباطی:
شماره موبايل: 09128409003
شماره موبايل: 09196546601
دفتر مرکزی: 02144264325
دفتر مرکزی: 02144262546
آدرس کانال: AradSports1@
پست الکترونيک: Info@AradSports.com
10 / 10
از 1 کاربر
ارسال نظر
مهدیار : مدل لباس
1 0
عالی بود. خیلی جامع ، کامل و حرفه ای بود.
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :