بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 13 مهر 1398 در ساعت 11 : 37 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در این مقاله می خواهیم به بررسی فاکتورهای لازم جهت انتخاب لباس های ورزشی مناسب و ایده آل بپردازیم.

 

لباس ورزشی متناسب با فصل:

یکی از مهمترین فاکتورهای انتخاب لباس ورزشی ایده آل، متناسب بودن لباس شما با فصلی است که می خواهید از آن استفاده کنید. برخی از افراد متاسفانه ست ورزشی خود را بدون توجه به این موضوع برای تمامی فصول سال استفاده کرده و نمی توانند بهره ی درست و استفاده ی مناسب و راحت ست لباس ورزشی خود را تجربه کنند.

لباس ورزشی مناسب با فصل یعنی در فصل های گرم از لباس های نخی و یک لایه نازکتر و در فصل های سرد از لباس های دو یا سه لایه و گرمتر استفاده شود.

اساس کار تولید لباس های ورزشی، ایجاد راحتی و نشاط بیشتر برای کسانی است که ازین نوع پوشش راضی بوده و بدنبال راحتی و نشاط بیشتر در طول زندگی هستند.

 

جنس لباس ورزشی مناسب با فصل:

لباس های ورزشی معمولا از دو جنس نخ یا همان نخ و پنبه و یا از جنس پلاستیک یا شمعی تولید و ساخته می شود که باید دقت داشت حتی در لباس های شمعی و پلاستیکی باید یک لایه داخلی نخ وجود داشته باشد تا بتواند کار جذب عرق را جهت جلوگیری از عرق سوزی و گرمازدگی انجام دهد.

 

 انواع مدل لباس ورزشی:

مدل های بسیار زیاد و متفاوتی برای لباس های ورزشی در بازار موجود می باشد که می توان با توجه به سلیقه و مدل محبوب لباس مورد نیاز و علاقه ی خود را انتخاب کرد.

ست های لباس ورزشی تاپ یا تی شرت آستین کوتاه به همراه شلوارک برای مکان های ورزشی و به طور کلی برای تمرین و ورزش کردن کاربرد دارد و از یک سو ست های شلوار به همراه گرمکن برای بیرون از سالن های ورزشی و بیرون از خانه می تواند کاربرد داشته باشد.

 

طریقه ی شستن لباس ورزشی:

اکثر لباس های ورزشی که با استانداردهای تعیین شده تولید می شوند، قدرت جذب عرق را داشته و با دارا بودن لایه ی داخلی نخی مانع سوزش و خارش پوست و التهابات پوستی می گردد.

به دلیل اینکه ورزش کردن با عرق کردن همراه بوده و لباس ورزشی که بر تن کرده اید عرق بدن شما را جذب می کند، حداکثر پس از ۲ بار ورزش سعی کنید که آن را بشویید.

 

طریقه ی پوشیدن لباس ورزشی:

برای افرادی که زیاد در طول روز از لباس های ورزشی استفاده می کنند و به لباس های خود اهمیت می دهند می توانند در زیر لباس های خود زیر پوش نخی و نازک و شلوار نازک و نخی برای اینکه لباس های خود را دیرتر بشویند، پوشید.

رنگ مناسب برای لباس ورزشی:

خوشبختانه امروزه رنگ ها دیگر محدودیتی ندارند و دیده می شود که خانم ها رنگ های تیره را برای ست لباس ورزشی خود انتخاب کرده و یا آقایان رنگهای شاد و جذاب را برای خود می پسندند. اما به صورت کلی رنگ های جیغ و شاد مانند صورتی، آبی، سبز، قرمز، زرد و ... برای خانم ها بیشتر کاربرد داشته و آقایان تمایلات بیشتری به رنگ های تیره مانند مشکی، آبی تیره، طوسی، خاکستری و ... دارند.

 

نحوه ی نگهداری لباس ورزشی:

لباس ورزشی خود را باید حداکثر تا ۲ ساعت بعد از ورزش از ساک بیرون آورده وبشویید و اگر حال چنین کاری را ندارید، می توانید لباس خود را به دور از لباس های تمیز خود آویزان کرده تا از تجمع باکتری و قارچ،‌ همچنین حساسیت های پوستی جلوگیری کنید.

10 / 10
از 2 کاربر
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :